Casole d’Elsa – jedno z najpiękniejszych toskańskich miast

, Tagi , ,

Casole d’Elsa  położone jest na wysokości 663 m. n.p.m. a jego mieszkańcy trudnią się rolnictwem i wydobyciem marmuru, który ze względu na wysoką jakość, znany jest na całym świecie. Przełomowym wydarzeniem dla rozwoju miasta było ufortyfikowanie go w XIII wieku przez Sienę. Walki toczone między Florencją, a Sienną w XVI wieku doprowadziły do uznania na tym terenie zwierzchności Florentczyków. Za sprawą tego w Casole d’Elsa widoczne są wpływy wielu szkół i twórców, którzy nadali mu niepowtarzalnego charakteru.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Na co zwrócić uwagę podczas zwiedzania miasta otoczonego murem obronnym?

Na pierwszy plan wysuwają się miejskie mury obronne, o które w przeszłości walczyli biskupi Sieny i Volterry . W tym okresie na terenie miasta wzniesiono dwie baszty z XV wieku, zamek, XVI-wieczna warownia, w której stacjonuje dzisiaj zarząd miasta.

Jak dojechać do zabytkowego Casole d’Elsa?

Miasteczko Casole d’Elsa położone jest blisko Florencji i Sieny . Z tego względu z łatwością można do niego dojechać zarówno autobusem, jak i pociągiem. Osoby, które zdecydują się na przelot do Włoch, mogą liczyć na transfer z lotniska. Taką opcję oferują liczne hotele i ośrodki wypoczynkowe. Turyści, którzy podróżują po kraju własnym samochodem powinni kierować się głównymi drogami prowadzącymi ze wspomnianych wyżej dużych ośrodków miejskich.

Najlepsze hotele w Casole d’Elsa

Najbardziej renomowanym obiektem na terenie Casole d’Elsa jest pięciogwiazdkowy Belmond Castello di Casole . Bez wątpienia jest to jeden z najpiękniejszych obiektów noclegowych we Włoszech. Wnętrze hotelu tworzy spójną całość, na którą składa się połączenie tradycji i nowoczesności. Przemyślana przestrzeń, którą wypełniają najwyższej klasy meble sprawia, iż zamek jest niezwykle luksusowy. W jego kamiennych piwnicach obecni właściciele stworzyli siłownię, a  także strefę SPA. Dzięki temu każdy, kto poczuje zmęczenie po wielogodzinnym zwiedzaniu okolicy będzie mógł zaznać odrobinę relaksu.

Belmond Castello di Casole mieści się w zamku usytuowanym na jednym z toskańskich wzgórz porośniętym winoroślą. Oferuje duży basen, a także dwie, znane w okolicy restauracje. Pokoje, a właściwie apartamenty stylem nawiązujące do tradycji  wyposażone są w telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych, klimatyzację i minibar. Co więcej do każdego przynależy pokój kąpielowy z rustykalną wanną i ręcznie malowanymi płytkami. Zabytkowe lustra powieszone na ścianach nie tylko optycznie ją powiększają, ale odbijają posadzkę wyłożoną marmurem karraryjskim potęgując wrażenie niepowtarzalności i elegancji. Niektóre z apartamentów mieszczą się w oddzielnych budynkach. Dzięki temu goście zyskują więcej prywatności. Każdego dnia w hotelu serwowane jest śniadanie kontynentalne. Obejmuje zarówno słodkie, jak i słone produkty.

Miejsca, w których warto zjeść

Osteria del Borgo znane jest każdemu turyście. Wiele lat temu stała się integralną częścią miasta. Skromne na pozór menu skrywa wyborne dania, gdyż właściciele w Osteria del Borgo postawili na jakość przyrządzanych posiłków. Wszystkie produkty wykorzystywane w kuchni pochodzą od lokalnych rolników. Pappardelle z dzikiem stanowi prawdziwą ucztę dla podniebienia, a ser z makaronem gruszkowym i makaron z ogoloną truflą można spotkać jedynie tutaj.

Miłośnicy włoskiej pizzy powinni skierować się w stronę Caffe Casolani. To jedno z tych miejsc,  w których można spotkać wielu mieszkańców miasta. Wyróżnia się… brakiem menu. Co to oznacza? Każdego dnia w lokalu podawana jest kolacja składająca się z zupy, dwóch dań oraz deseru. Pomimo, iż posiłek w tym miejscu kosztuje średnio trzydzieści euro, ze względu na znakomity posiłek warto choć raz odwiedzić to miejsce. Wybierając się w  kulinarną podróż po mieście, widać, iż Włosi przywiązują dużą wagę do lokalnych win. W większości sklepów i restauracji znajdują się wyłącznie alkohole wytwarzane na terenie Toskanii. Zdarza się, iż w niektórych z nich można swobodnie skosztować każdego gatunku wina, które różnią się między sobą aromatem, siłą oddziaływania, a także barwą.

glimpse of the beautiful medieval village of Casole d'Elsa in the province of Siena in Tuscany, Italy
glimpse of the beautiful medieval village of Casole d'Elsa in the province of Siena in Tuscany, Italy, licencja: shutterstock/By Simona Bottone

Najlepsze hotele we Florencji

Poprzedni

TOP 20 najlepszych gospodarstw agroturystycznych Toskanii

Pitigliano, ukryty skrawek Toskanii

Następny

Dodaj komentarz