Miejsca, które warto zobaczyć w Castiglione di Garfagnana

Tagi , , ,

Castiglione di Garfagnana to jedno ze średniowiecznych toskańskich miasteczek. Usytuowane na zboczu wzgórza nad rzeką Esarulo, słynie między innymi z zespołu Filarmonica Alpina. To zespół założony w 1858 roku, w celu odtwarzania muzyki na specjalnych wydarzeniach w życiu miejscowej ludności.

Początki miasta sięgają czasów rzymskich. W tym czasie na terenach dzisiejszego miasta wzniesiono twierdzę obronną, która miała pomóc w dowodzeniu oddziałami chroniącymi dolinę prowadzącą do przełęczy San Pellegrino.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Cenne zabytki znajdujące się w Castiglione di Garfagnana

Każdy, kto po raz pierwszy przybywa do tego miasta, wyrusza na poszukiwanie zabytków, gdyż wyłącznie dzięki nim można poznać historię tego niezwykłego miejsca. We Włoszech, które niegdyś składały się z licznych niezależnych od siebie państewek, nie jest to trudne. Na terenie Castiglione di Garfagnana znajduje się wiele, dobrze zachowanych pomników historii. La chiesa di San Pietro górujący nad miejscowością, został zbudowany w VIII wieku. Do jego powstania przyczynili się dwaj bracia Aurinand i Gudifrid Longobard. Elementem charakterystycznym tego obiektu sakralnego jest strzelista dzwonnica, która została usytuowana  na wieży kościelnej. Do dzisiaj w jej wnętrzu znajdują się trzy drewniane posągi przedstawiające San Pietro, San Paolo i Dziewicę z dzieciątkiem. Chiesa di San Michele to główny obiekt kultu w mieście. Ten romański kościół został wzniesiony na planie krzyża łacińskiego z pojedynczą nawą i półkolistą absydą. Pierwsza wzmianka o tym miejscu pochodzi z XII wieku. Prawdopodobnie wzniesiono go więc po wzroście znaczenia politycznego miasta. Z tego też względu ulokowano go obok zamku Lucchese. Decydując się na jego odwiedzenie, warto zwrócić uwagę na wsporniki znajdujące się na jego fasadzie oraz archiwolt z motywami roślinnymi.

Najlepsze restauracje w mieście

Wędrując wzdłuż wąskich uliczek Castiglione di Garfagnana warto choć na chwilę przysiąść przy jednym z kawiarnianych stolików i rozkoszować się chwilą. Smaczny posiłek zjedzony w jednej z tutejszych restauracji może nam wiele powiedzieć o mieście i jego tradycjach. Agriristoro da Tizzon charakteryzuje nie tylko doskonała kuchnia, ale i niezwykła życzliwość ze strony gospodarza.
Na przystawkę poleca się deska serów z kruchym pieczywem. Grillowane mięso i głęboki smak czerwonego wina z pewnością zapadną w pamięć każdemu znawcy włoskiej kuchni.

Restauracja Col D’arciana posiada przestronny ogródek z widokiem na otaczające miasto wzgórza. Obiekt serwuje duże porcje, przy zachowaniu przystępnej ceny. Ragu i ravioli porcini doprawione miejscowymi ziołami, stanowią kwintesencję tutejszej kuchni. Oprócz tego doskonały jest wypiekany na miejscu chleb. Świetnie smakuje prawdziwa oliwa z oliwek i wino pochodzące z pobliskiej winnicy.

Komfortowe apartamenty w Castiglione di Garfagnana

Appartamento Per Vacanze Le Pianacce znajduje się w spokojnej i malowniczej okolicy w Castiglione di Garfagnana. Oferuje przestronne pokoje z widokiem na okolicę, a także własną łazienką i szybkim łączem Wi-Fi. Ponadto każdy apartament został wyposażony w aneks kuchenny, cześć wypoczynkową z wygodną kanapą i telewizorem. Każdego dnia do pokoju dostarczane są pyszne produkty śniadaniowe. 

Villa Bertagni to ekskluzywne miejsce, wybierane przez osoby, które pragną odpocząć od zgiełku miasta i niewielkich mieszkań, na które skazani są w mieście. Na ternie obiektu znajduje się duży, odkryty basen oraz ogród. Apartamenty są przestronne i wykonane z najwyższej klasy materiałów. Rzeźbione, drewniane łóżka z grubymi materacami, pozwalają wypocząć, natomiast pokoje kąpielowe z wolnostojącą wanną znajdującą się na przeciwko okna mogą przynieść upragniony relaks. Meble w stylu Ludwika XVI urzekają swoim wyglądem. Każdy z przybyłych gości może zamówić śniadanie dostarczane do pokoju, bądź na taras w widokiem na basen. Miłośnicy rowerów mogą skorzystać z prywatnej wypożyczalni, w której znajdują się przewodniki z zaznaczonymi trasami rowerowymi, prowadzącymi wzdłuż akweduktów i ruin, które niegdyś były okazałymi budowlami.

W jaki sposób dotrzeć do Castiglione di Garfagnana?

Do Castiglione di Garfagnana można dotrzeć na kilka sposobów. We Włoszech funkcjonuje wiele wypożyczalni samochodów, które oferują turystom przystępne warunki wynajmu. Rozwiązanie to pozwala zachować pełną swobodę i niezależność podczas podróży. Drugą opcją jest przyjazd do Włoch i przemierzanie ich na rowerze. Niemalże w każdym sklepie można zakupić przewodnik, w którym zaznaczono odpowiednie drogi rowerowe. Trzecią opcją jest transport publiczny. Do miejscowości dojeżdżają autobusy linii E56 i E57. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę, iż rozkład może być zależny od świat kościelnych, wakacji, a także weekendów. Podróżni wybierający samolot, mogą wybrać połączenie obsługiwane prze lotnisko w Pizie, które oddalone jest od miasteczka o niecałe siedemdziesiąt kilometrów.

Najlepsze hotele we Florencji

Poprzedni

Vicchio – co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi

Uroki Castelnuovo di Garfagnana

Następny

Dodaj komentarz