Florencja – atrakcje dla dzieci

, Tagi , , , , ,

Florencja to bezsprzecznie miasto sztuki oraz pięknej zabudowy. Dla wielu także jest to miejsce przebijające swoim urokiem nawet Rzym. Stolica Toskanii – Florencja jest praktycznie zawsze gwarna i zatłoczona, jednak  posiada magnes, który przyciąga rzesze turystów, którzy chcą spacerować wąskimi uliczkami wśród nieustannego harmidru i podziwiać to piękne miasto.

Stolica Toskanii oferuje takie mnóstwo niesamowitych widoków i atrakcji, że przed przyjazdem powinniśmy ułożyć sobie plan, uwzględniając godziny otwarcia atrakcji i kolejki. Dzięki temu zmniejszymy stres i wykorzystamy nasz pobyt w pełni. Zwiedzanie Florencji pieszo nie jest zbyt skomplikowane oraz nie wymaga wielkiego wysiłku. Co więcej, odległości nie są duże, dlatego też jest to miasto przyjazne dzieciom. Jakie atrakcje czekają najmłodszych podróżników we Florencji?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Atrakcje dla dzieci we Florencji – Muzeum Stibberta

Praktycznie każdy chłopiec marzył kiedyś, by zostać rycerzem. W Muzeum Stibberta we Florencji możemy na własne oczy zobaczyć wyjątkowe rzeczy, które pierwotnie należały do rycerzy i ich rodzin. Znajdziemy tu instrumenty muzyczne, piękne tkaniny i meble. Na szczególną uwagę zasługuje Sala kawalerii, w której to naturalnej wielkości rycerze czekają na rozkaz ruszenia do ataku na swych koniach. To jednak nie wszystkie rekwizyty, które znajdziemy w Muzeum Stibberta. Na pewno każdy mały chłopiec będzie zachwycony z tej atrakcji.

Hop-On Hop-Off Tour po Florencji

Dla rodziców dzieci, które nie lubią dużo chodzić, polecamy kolorowy, dwupoziomowy autobus Hop-On Hop-Off Tour. Autobus ten jeździ ulicami Florencji, tuż obok największych zabytków miasta. Siedząc w fotelu, możemy podziwiać malowniczą architekturę i poznać trochę historii tego wyjątkowego miasta.

Park Cascine  – spacer, basen lub rower

Florencja, podobnie jak Nowy Jork, posiada także całkiem spory park w centrum miasta. Kilometry alejek oraz zieleni wzdłuż rzeki Arno są to miejsca na udany piknik, zabawę lub po prostu spacer. W parku Cascine możemy wypożyczyć wrotki lub rower, natomiast w sezonie letnim korzystać z basenu Pavoniere. W parku tym także często organizowane są różne wydarzenia oraz można skorzystać z lunaparku.

Atrakcje dla dzieci we Florencji – Zamek Vincigliata

Zamek Vincigliata daje nam i naszym pociechom możliwość zobaczenia pięknych, zamkowych komnat. Na dziedzińcu zamku stoi fontanna, jak również uroczy, romantyczny ogród. Po aktywnym zwiedzaniu koniecznie warto udać się na smaczny obiad w zamkowej restauracji. Dodatkowo dla dzieci organizowanie są poszukiwania skarbów i zabawy w rycerza i księżniczkę. Zwiedzanie zamku bywa długie, dlatego też warto zarezerwować cały dzień, aby na spokojnie zwiedzić tę wyjątkową budowlę.

Most Ponte Vecchio

Most Ponte Vecchio zbudowany w 1345 roku jest zdecydowanie jedną z największych oraz najchętniej odwiedzanych atrakcji w stolicy Toskanii. Jest to także doskonałe miejsce na rodzinne spacery oraz główna atrakcja dla turystów, którzy mają mało czasu na zwiedzanie tego miasta.

Muzeum Leonarda da Vinci

Muzeum Leonarda da Vinci jest to miejsce doskonałe dla nieco starszych dzieci. Skupia ono w sobie nie tylko wyjątkowe prace malarza, ale także znajdują się tutaj rekwizyty multimedialne, które pozwalają lepiej zrozumieć sztukę.

Atrakcje dla dzieci we Florencji – Muzeum archeologiczne

Mało kto wie, że we Florencji znajduje się wyjątkowe muzeum archeologiczne z jedną z największych w całych Włoszech kolekcją eksponatów ze starożytnego Egiptu. Mitologiczne rzeźby bogów, potwory, mumie oraz przedmioty codziennego użytku Egipcjan pomogą z pewnością rozbudzić wyobraźnię tych najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci.

Plac Michała Anioła

Plac Michała Anioła jest często odwiedzanym miejscem nie tylko przez turystów, ale także i przez mieszkańców. Dzieje się tak, ponieważ to właśnie stąd rozciąga się piękna panorama Florencji. W ciągu dnia możemy zabrać tu dzieci lody lub dania typowo włoskie, natomiast sami możemy skosztować pysznej włoskiej kawy. Wieczorem natomiast, możemy podziwiać przepiękny zachód słońca.

Atrakcje dla dzieci we Florencji – Piazza della Repubblica

Karuzela jest zdecydowanie jedna z najczęściej wybieranych atrakcji wśród dzieci. Z kolei antyczna karuzela na Piazza della Repubblica zapewni, oprócz przejażdżki najmłodszym, możliwość skosztowania przez rodziców świetnej kawy lub degustacji typowych dla regionu dań. Przyjemny czas umilają uliczni grajkowie, wykonujący typowe włoskie utwory.

Rejs po rzece Arno

We Florencji możemy także skorzystać z bardzo wygodnych rejsów po rzece Arno. Dzięki nim możemy zobaczyć z wody nie tylko Florencję, ale także i pobliskie miejscowości. Rejs na pewno dostarczy nam niezapomnianych wrażeń oraz z pewnością zadowoli niejednego wybrednego, małego turystę. Atrakcja ta cieszy się bardzo dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi.

Atrakcje dla dzieci we Florencji – Palazzo Vecchio

Palazzo Vecchio jest to budynek – forteca mieszczący się na Piazza della Signoria. Oferuje on wiele atrakcji, takich jak na przykład zwiedzanie prywatnych mieszkań Medyceuszów, zejście do podziemi, wejście na mury obronne pałacu oraz na wieżę Arnolfa.

Ogrody: Boboli oraz Bardini

Spacer po ogrodach, szczególnie w miejscach tak zatłoczonych i gwarnych jak Florencja, to  wyjątkowa chwila wytchnienia na świeżym powietrzu wśród zieleni. 

Ogrody pełne historii i barw to Boboli oraz ogród Bardini. Znajdziemy tu fontanny, punkty widokowe, alejki z ciekawymi rzeźbami oraz jaskinie. Na pewno wszystko to sprawi dużą radość dzieciom i rodzicom.

Forte Belvedere – punkt widokowy i pyszne lody

Forteca z XI wieku zbudowana na wzgórzu, to obecnie punkt panoramiczny oraz miejsce licznych wystaw i koncertów organizowanych na wolnym powietrzu. Atrakcja ta jest zdecydowanie stworzona dla starszych dzieci, ponieważ wymaga podejścia pod górę. Dlatego też jest to miejsce zdecydowanie mniej uczęszczane przez turystów. Jednak wysiłek się opłaca, ponieważ na szczycie czeka na nas malowniczy widok na Florencję oraz pyszne lody w kawiarni!

Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele we Florencji

Poprzedni

Muzea Florencji, które warto zwiedzić — TOP 5

Wycieczka objazdowa po Toskanii

Następny

Dodaj komentarz