Galeria Akademii we Florencji, zwiedzanie, bilety online

Tagi , , , ,

Galeria Akademii we Florencji – Galleria dell’Accademia jest bez wątpienia najbardziej rozpoznawalna dzięki rzeźbom wielkiego renesansowego artysty, Michała Anioła. Przede wszystkim wspaniały posąg „Dawid” Michała Anioła jest tym, co przyciąga setki tysięcy odwiedzających muzeum każdego roku. Planujesz zwiedzić Galerię Akademia we Florencji? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak najwięcej o wizycie w tym miejscu.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Galeria Akademii we Florencji – historia i opis

Powstanie Galerii Akademia datuje się na rok 1784, kiedy to Wielki Książę Toskanii Pietro Leopoldo zreorganizował Akademię Sztuk Projektowych we Florencji, założoną w 1563 roku przez Cosimo I de 'Medici, w nowoczesną Akademię Sztuk Pięknych. Nowa instytucja zajmowała pomieszczenia XIV-wiecznego szpitala San Matteo i klasztoru San Niccolò di Cafaggio. Muzeum wzbogaciło się dzięki likwidacji kościołów i klasztorów zarządzonych przez Pietro Leopoldo w 1786 roku i przez Napoleona Bonaparte w 1810 roku. Jednak decydującym wydarzeniem dla historii tego miejsca było przeniesienie „Dawida” Michała Anioła z Piazza della Signoria w sierpniu 1873 roku. Najsłynniejsza rzeźba na świecie czekała dziewięć lat w drewnianej skrzyni na budowę trybuny zaprojektowanej przez architekta Emilio De Fabrisa.

Galleria dell’Accademia di Firenze, czyli „Galeria Akademii Florenckiej” to muzeum sztuki we Florencji we Włoszech. Oprócz słynnej rzeźby Michała Anioła – znajdują się tu również inne jego rzeźby i duża kolekcja obrazów florenckich artystów, głównie z okresu 1300-1600 (od Trecento do późnego renesansu). Jest ono mniejsze niż Uffizi – głównego muzeum sztuki we Florencji. Przylega ono do Accademia di Belle Arti, czyli Akademii Sztuk Pięknych we Florencji, ale pomimo nazwy nie ma z nią żadnego związku. W 2016 roku odwiedziło je 1,46 miliona osób, co czyni je drugim najczęściej odwiedzanym muzeum sztuki we Włoszech, po Uffizi (2,02 miliona).

Gdzie znajduje się Galeria Akademii we Florencji, adres?

Aby dostać się do Galerii Akademia najlepiej wpisać w nawigację adres: Galleria dell’Accademia di Firenze, Via Ricasoli 58/60, 50122 Florencja, Włochy.

Jak dojechać do Galerii Akademia we Florencji?

Galeria Accademia znajduje się w samym sercu Florencji i można do niej łatwo dojechać autobusem. Galeria oddalona jest o około 1,5 kilometra od Galerii Uffizi. Aby dotrzeć do Galerii Akademia we Florencji, należy wsiąść do autobusu linii 14 i 23. Autobusy numer 6 i 31 również dowiozą Cię do Galerii Accademia.

Zobacz także: Z Rzymu do Florencji pociągiem – co warto wiedzieć?

Ile czasu trwa zwiedzanie Galerii Akademia we Florencji?

Zalecamy zarezerwować na zwiedzanie Galerii Akademia około 1,5 godziny. Galeria Accademia jest stosunkowo małym muzeum i niektórzy odwiedzający nie będą potrzebować więcej niż trzydzieści minut na zwiedzanie. Jednak jeśli szukasz bardziej dogłębnych wrażeń, będziesz potrzebować znacznie więcej czasu. Wycieczki z przewodnikiem w małych grupach trwają zwykle około godziny.

Czy warto odwiedzić Galerię Akademia we Florencji?

Oczywiście, że tak! Zwiedzanie Galerii Accademia to obowiązkowy punkt podczas pobytu we Florencji. Główne sale Accademia oferują również odwiedzającym dzieła wielkich włoskich artystów, takich jak Sandro Botticelli, Domenico Ghirlandaio, Andrea del Sarto, Pontormo, Allessando Allori czy Orcagna. Wiele dzieł sztuki, które zostały zamówione i były częścią kolekcji potężnej rodziny Medyceuszy, zostało podarowanych Wielkiemu Księstwu Toskanii przez ostatniego z rodu Medyceuszy. Najnowsza sekcja, Muzeum Instrumentów Muzycznych, prezentuje stare, jedyne w swoim rodzaju arcydzieła Stradivariego i Bartolomeo Cristoforiego, wynalazcy fortepianu, również zamówionego przez Medyceuszy.

Godziny otwarcia Galerii Akademia we Florencji

Galeria Akademii we Florencji jest otwarta w godzinach od 8:15 do 18:20. Muzeum zamknięte jest 1 stycznia, 25 grudnia i w każdy poniedziałek.

Bilety  i ceny do Galerii Akademia we Florencji, Ile kosztuje wejście?

  • Bilet normalny – 16€
  • Zniżka dla obywateli UE w wieku 18-25 lat (do dnia dwudziestych piątych urodzin) – 2€

Bilety możesz kupić również na stronie https://bit.ly/4e0KTkb

Zobacz także: Najpiękniejsze plaże w Toskanii – TOP 12

Autor: Magdalena Łydka – miłośniczka podróży, szczególnie tych na Bałkany. Copywriterka specjalizująca się w tematyce podróżniczej, która pracę w korporacji zastąpiła tworzeniem stron internetowych i podróżowaniem. Każdą wolną chwilę spędza w podróży z dobrą książką i notesem. Autorka kilku ebooków o Chorwacji, Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Ulubione miejsce do pracy: wyspa Korčula w Chorwacji.

Najlepsze hotele we Florencji

Poprzedni

Wiosna w Toskanii, dlaczego warto odwiedzić ją o tej porze roku?

Muzeum Palazzo Vecchio, zwiedzanie, bilety online, godziny

Następny

Dodaj komentarz