Muzeum Palazzo Vecchio, zwiedzanie, bilety online, godziny

Tagi , , , ,

Palazzo Vecchio jest siedzibą władz od ponad siedmiu wieków. Do największych atrakcji należą ruiny rzymskiego teatru w krypcie archeologicznej, wystawne monumentalne apartamenty ozdobione przez znanych artystów z XV i XVI wieku oraz malownicze widoki z jego blanków i wieży. Na terenie pałacu znajduje się również muzeum, w którym prezentowane są takie arcydzieła sztuki jak „Judyta” Donatella, obrazy Bronzino i „Zwycięstwo” Michała Anioła. Planujesz zwiedzić Muzeum Palazzo Vecchio we Florencji? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym miejscu.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Muzeum Palazzo Vecchio – historia i opis

W 1299 roku florentczycy postanowili zbudować pałac, w którym mieściłyby się organizacje rządowe republiki. Ponadto miał to być budynek reprezentujący władzę republiki i ludu. Arnolfo di Cambio, architekt Duomo we Florencji i kościoła Santa Croce, rozpoczął tę budowę na ruinach Palazzo dei Fanti i Palazzo dell’Esecutore di Giustizia na Piazza della Signoria. Jednak jak to bywało z wielkimi konstrukcjami tamtych czasów, do ukończenia prac potrzebnych było kilka pokoleń.
Kosma I Medyceusz – książę Toskanii nakazał przebudowę i dekorację budynku w XVI wieku. Chciał przekształcić budynek w swoją rezydencję. W ten sposób uzyskał swój obecny wygląd i stał się Pałacem Książęcym. Później Kosma I Medyceusz przeniósł swoją rezydencję do Pałacu Pitti. Natomiast Palazzo Ducale nazwano Palazzo Vecchio. Stał się on siedzibą rządu i miejscem przechowywania kosztowności. Kosma I nakazał budowę korytarza, który połączył Pałac Pitti z biurami administracji, obecnie Galerią Uffizi i Palazzo Vecchio, aby mógł przemieszczać się z jednego miejsca do drugiego. Korytarz ten został nazwany Korytarzem Vasariego.

Gdzie znajduje się Muzeum Palazzo Vecchio, adres?

Palazzo Vecchio znajduje się przy Piazza Signoria, w samym sercu zabytkowego centrum Florencji. Można do niego łatwo dotrzeć pieszo z dworca lub z Piazza del Duomo, idąc elegancką Via Calzaiuoli – główną ulicą miasta. W okolicy Palazzo Vecchio znajdują się inne zabytki, które warto odwiedzić. Wśród nich znajdują się m.in.: Loggia Lanzi znana również jako Loggia della Signoria oraz mały skansen położony z boku Palazzo Vecchio. Dokładny adres to: P.za della Signoria, 50122 Florencja FI, Włochy.

Jak dojechać do Muzeum Palazzo Vecchio we Florencji?

Florencja jest dobrze skomunikowanym miastem. Do Palazzo Vecchio można łatwo dojechać samochodem lub taksówką. Możesz także skorzystać z linii autobusowych C1, C2 lub D (wystarczy wysiąść na Piazza della Signoria).

Ile czasu trwa zwiedzanie Muzeum Palazzo Vecchio?

W Palazzo Vecchio można spokojnie spędzić na zwiedzaniu od 1 do 2 godzin.

Czy warto odwiedzić Muzeum Palazzo Vecchio?

Oczywiście, że tak! Palazzo Vecchio (Stary Pałac) jest jednym z najbardziej znanych symboli Florencji i z pewnością jest miejscem, którego nie można przegapić podczas wizyty w kolebce włoskiego renesansu. Palazzo Vecchio został zbudowany w formie zamku z wieżą o wysokości 94 metrów w latach 1299-1314. Jednym z pierwszych pomieszczeń, które odwiedzisz po wejściu do Palazzo Vecchio jest „Salone dei Cinquecento” (Sala Pięciuset), duży pokój o długości 54 metrów, szerokości 22 metrów i wysokości 17 metrów, co czyni go największym pomieszczeniem we Florencji.

Zobacz także: Florencja gdzie nocować? TOP 7 polecanych obszarów i noclegów w okolicy

Godziny otwarcia Muzeum Palazzo Vecchio

Palazzo Vecchio we Florencji otwarte jest codziennie w godzinach 9:00 – 19:00.

Bilety  i ceny do Muzeum Palazzo Vecchio, Ile kosztuje wejście?

Bilety wstępu do Muzeum Palazzo Vecchio kosztują:

  • Osoby dorosłe (powyżej 25 lat) – pełna cena 12,50 € + przedsprzedaż 1 €;
  • Osoby w wieku od 18 do 25 lat – 10.00 € + przedsprzedaż €1;
  • Poniżej 18 lat Muzeum można zwiedzać bezpłatnie.

Warto wiedzieć, że bilety do Palazzo Vecchio możesz kupić także online na stronie: https://bit.ly/455KFnE

Zobacz także: Najpiękniejsze plaże w Toskanii – TOP 12

Autor: Magdalena Łydka – miłośniczka podróży, szczególnie tych na Bałkany. Copywriterka specjalizująca się w tematyce podróżniczej, która pracę w korporacji zastąpiła tworzeniem stron internetowych i podróżowaniem. Każdą wolną chwilę spędza w podróży z dobrą książką i notesem. Autorka kilku ebooków o Chorwacji, Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Ulubione miejsce do pracy: wyspa Korčula w Chorwacji.

Najlepsze hotele we Florencji

Poprzedni

Galeria Akademii we Florencji, zwiedzanie, bilety online

Katedra we Florencji (Santa Maria del Fiore) godziny, bilety online

Następny

Dodaj komentarz