Gdzie zrobić zakupy we Florencji? TOP 9 polecanych targów

Tagi , , , ,

Gdzie zrobić zakupy we Florencji? W mieście tym znajdziesz wiele miejsc, które oferują tradycyjne produkty i wyroby, takie jak lokalnie produkowane wina czy inne samkołyki. Niezależnie od tego, czy chcesz poćwiczyć swoje umiejętności targowania się o produkty, czy po prostu chcesz zobaczyć lokalne wyroby, targi te są doskonałym miejscem na spędzenie popołudnia lub wieczoru. Gdzie zrobić zakupy we Florencji? W naszym artykule znajdziesz TOP 9 polecanych targów we Florencji.

Kempingi Toskanii
Kempingi Toskanii
Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Mercato di Sant’Ambrogio – poranny targ pod dachem

Targ Sant’Ambrogio (Mercato di Sant’Ambrogio) to kryty i zadaszony targ poranny, który oferuje autentyczną kulturę i jest popularny wśród mieszkańców. Znajduje się on nieco na uboczu, ale nadal w centrum miasta, przy Piazza Ghiberti. Jest to tętniące życiem miejsce, w którym można zobaczyć mieszkańców robiących zakupy, od świeżych produktów rolnych po ubrania. Niezależnie od tego, czy szukasz pamiątki lub prezentu, czy też chcesz kupić świeże prosciutto, znajdziesz je wśród niezliczonej ilości sprzedawców.

Lokalizacja: Piazza Lorenzo Ghiberti, 50122 Firenze FI, Włochy

Otwarte: Od poniedziałku do soboty od 7:00 do 14:00 (zamknięte w niedziele)

Mercato del Porcellino

Targ Porcellino (Mercato del Porcellino), a właściwie Mercato Nuovo, to dawny targ skórzany, który słynie z posągu dzika. Ten posąg z brązu jest powodem lokalnej nazwy rynku i mówi się, że jeśli potrzesz nos dzika i wypowiesz życzenie, z pewnością się ono spełni i będziesz miał szczęście. Rynek jest dobrze znany z dużego wyboru szalików, tekstyliów, odzieży, wyrobów skórzanych, pamiątek i ręcznie robionych dzieł sztuki. Targ ten znajduje się w XVI-wiecznej loggii, praktycznie w samym sercu centrum Florencji.

Lokalizacja: Piazza del Mercato Nuovo, 50123 Firenze FI, Włochy

Otwarte: Codziennie od 9:00 do 18:30

Mercato delle Cascine

Mercato delle Cascine, położony jest około 25 minut na zachód od centrum Florencji. Można tu spędzić wiele godzin we wtorkowy poranek, przeglądając ubrania, torebki, buty, akcesoria, artykuły gospodarstwa domowego oraz świeżą żywność. Poza tym, często dostępne su tu także rzadkie przedmioty kolekcjonerskie. Jedną z rzeczy, która odróżnia ten rynek od innych, są ceny. Jest to jeden z najtańszych rynków we Florencji, a także jeden z największych. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju prezentu lub pamiątki szukasz, możesz po prostu znaleźć go wśród tutejszych stoisk.

Lokalizacja: La Cascine, Florencja, Włochy

Otwarte: Wtorek od 8:00 do 14:00 (zamknięte od środy do poniedziałku)

Mercato di Santo Spirito

Mercato di Santo Spirito to tętniący życiem pchli targ na popularnym placu, który znajduje się w samym centrum miasta. Oferuje on szeroką gamę towarów vintage, w każdą drugą niedzielę miesiąca. Znajdziesz tu antyki i historyczne bibeloty, meble, wystrój domu, odzież vintage, dzieła sztuki, a nawet rzadkie książki. Targ znajduje się na świeżym powietrzu i jest otwarty od wczesnego rana do zmierzchu, więc możesz spędzić tu cały dzień na poszukiwaniu ukrytych skarbów.

Lokalizacja: Piazza Santo Spirito, 5-6, 50125 Firenze FI, Włochy

Otwarte: Poniedziałek-sobota od 8:30 do 13:00, niedziela od 9:30 do 17:00

Mercato delle Cure

Mercato delle Cure to targ, który oferuje zakupy 6 dni w tygodniu, od rana do wczesnego popołudnia i jest popularny wśród mieszkańców. Jest to targ rolniczy, który znajduje się przy Piazza delle Cure, około 15 minut na północny wschód od centrum miasta i koncentruje się wyłącznie na świeżych produktach. Jest to miejsce, do którego miejscowi przyjeżdżają po poranne zakupy, od świeżej żywności i warzyw po makarony, wino i oliwę z oliwek.

Lokalizacja: Piazza delle Cure, 50131 Firenze FI, Włochy

Otwarte: Od poniedziałku do soboty od 7:00 do 13:00 (zamknięte w niedziele)

Zobacz także: Najpopularniejsze ulice we Florencji

Mercato Centrale Firenze

Mercato Centrale Firenze to klasyczny, tradycyjny targ spożywczy oferujący wszystko, od świeżych produktów po gotowe dania kuchni lokalnej. Główna część rynku jest popularna wśród mieszkańców, ale i jest także popularnym miejscem dla turystów. Rano florentczycy przychodzą tu na kawę do baru lub robią codzienne zakupy spożywcze, kupując świeże warzywa oraz świeże wypieki.

Na piętrze targ ma bardziej nowoczesny klimat i przypomina atmosferę food court sprzedającego mięsa, wina, sery i wiele gotowych potraw. Znajdziesz tu zarówno toskańskie smaki, jak i międzynarodowe, a nawet stoisko z sushi.

Lokalizacja: Piazza del Mercato Centrale, Via dell’Ariento, 50123 Firenze FI, Włochy

Otwarte: Codziennie od 9 rano do północy

Mercato Isolotto

Mercato Isolotto to mały, ale dobrze zaopatrzony lokalny targ z przyjaznym i pomocnym personelem oferującym szeroką gamę lokalnych towarów, od żywności po produkty kosmetyczne. Znajdziesz tu owoce, warzywa i świeżą żywność prosto z toskańskich gospodarstw. Znajdziesz tu również ubrania używane, jak i zupełnie nowe, ręcznie robione przedmioty, a także perfumy. Targ ten znajduje się wzdłuż Viale delle Magnolie, około 20 minut na zachód od centrum Florencji.

Lokalizacja: Viale delle Magnolie, 8, 50142 Firenze FI, Włochy

Otwarte: Od poniedziałku do soboty od 6:00 do 13:30 (zamknięte w niedziele)

Mercato Ortofrutticolo

Mercato Ortofrutticolo to targ umożliwiający klientom indywidualnym zakup produktów po przystępnych cenach hurtowych. Rynek otwarto w 2006 roku. Hurtownicy sprzedają tu owoce i warzywa osobom fizycznym po obniżonych cenach, których nie można było sprzedać na rynku hurtowym. Produkty są wysokiej jakości, ale mogą mieć drobne skazy. Dla tych, którzy robią cotygodniowe zakupy spożywcze, jest to jednak wyjątkowa okazja. Targ znajduje się około 15 minut na północny zachód od centrum Florencji.

Lokalizacja: Via dell’ Olmatello, 2/8, 50127 Firenze FI, Włochy

Otwarte: 24/7

Mercato Contadino Parterre Firenze

Mercato Contadino Parterre Firenze to targ rolniczy położony około 15 minut na północ od centrum miasta, który koncentruje się na produktach z małych lokalnych gospodarstw. Można tu znaleźć wszelkiego rodzaju świeżą i gotową żywność, w tym wino, oliwę z oliwek, likiery, owoce, warzywa, orzechy, zboża, wędliny, makarony, miód i wiele innych. Jest to mały targ, ale oferuje wiele różnych produktów, w tym takie, których nie znajdziesz na większych rynkach, a wszystko to bezpośrednio od rolników. Możesz poprosić o degustację, uzyskać przepisy i porady, a nawet dowiedzieć się o zrównoważonych technikach uprawy.

Lokalizacja: Piazza della Libertà, SNC Zona Parterre, 50144 Firenze FI, Włochy

Otwarte: Piątek od 8:00 do 14:00 (zamknięte od soboty do czwartku)

Zobacz także: Florencja gdzie nocować? TOP 7 polecanych obszarów i noclegów w okolicy

Autor: Magdalena Łydka – miłośniczka podróży, szczególnie tych na Bałkany. Copywriterka specjalizująca się w tematyce podróżniczej, która pracę w korporacji zastąpiła tworzeniem stron internetowych i podróżowaniem. Każdą wolną chwilę spędza w podróży z dobrą książką i notesem. Autorka kilku ebooków o Chorwacji, Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Ulubione miejsce do pracy: wyspa Korčula w Chorwacji.

Najlepsze hotele we Florencji

Poprzedni

Najpopularniejsze ulice we Florencji, gdzie wybrać się na spacer?

Last minute all inclusive: czy to dobra opcja dla wakacyjnego odpoczynku?

Następny

Dodaj komentarz