Toskania – najpiękniejsze kurorty i plaże

Toskania-wakacje,plaże-kurorty

Nie sposób zwiedzić Włochy, nie widząc najpiękniejszej pocztówki kraju. Mowa oczywiście o słonecznej Toskanii. Wśród wielkich miast sztuki, niezliczonych historycznych wiosek, zielonych wzgórz i krajobrazów pełnych uroku, na których ciągną się charakterystyczne winnice i gaje oliwne, odnaleźć można niebywałą ciszę i spokój. Toskania to najbardziej … Zobacz więcej »

Monterchi – co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi

Monterchi to niewielka miejscowość którą znajdziemy na wzgórzach doliny Tecere. Otoczona średniowiecznymi kościołami i klasztorami jest doskonałym miejscem na weekendową wycieczkę. Według licznych podań Monterchi było ośrodkiem kultów pogańskich czczących Herkulesa. Trzęsienia ziemi, które w XIX oraz XX wieku nawiedziły miasto zagroziły wielu cennym zabytkom. … Zobacz więcej »

Tajemnice miasteczka San Quirico d’Orcia

San Quirico d’Orcia

Słynąca ze tradycyjnej kuchni i aromatycznego wina Toskania, łączy w sobie wszystkie najlepsze tradycje, które na przestrzeni wieków powstały w niegdyś podzielonych Włoszech. Niewielkie, średniowieczne miasteczka rozsiane po całym regionie wzbudzają duże zainteresowanie pośród przybywających tutaj z całego świata turystów. San Quirico d’Orcia, z którego … Zobacz więcej »

Miejsca, które warto zobaczyć w Lucignano

Lucignano-Toskania

Lucignano to jedno z urokliwych toskańskich miasteczek. Usytuowane pośród starych gajów oliwnych, w dolinie Valdichiana, każdego roku odwiedzane jest przez tysiące turystów przybywających tu z całego świata. Panoramę miasta kształtuje czternastowieczny zamek, a także wierze miejscowych kościołów. Podobnie jak pozostałe historyczne miasteczka, posiada ciasne, wybrukowane … Zobacz więcej »