Gdzie się zatrzymać we Florencji – przewodnik po dzielnicach i okolicy

Gdzie się zatrzymać we Florencji, Beautiful woman and view of Florence, Italy

Florencja jest jedną z kulturalnych stolic Europy. Znajduje się tu także wiele interesujących muzeów, galerii sztuki a także wiele budynków z przepiękną architekturą. Jeśli szukasz romantycznej, włoskiej atmosfery z odrobiną historii oraz wyśmienitym jedzeniem to Florencja jest doskonałym miejscem na pobyt. W artykule znajdziesz opis … Zobacz więcej »

Ranking najlepszych domów i apartamentów wakacyjnych w Toskanii 2023

apartamenty wakacyjne w Toskanii

Planujesz wakacje w Toskanii, ale nie wiesz gdzie zarezerwować nocleg? W artykule prezentujemy ranking polecanych apartamentów wakacyjnych w Toskanii. Przygotowaliśmy listę TOP 11 najlepszych miejsc, w atrakcyjnych cenach dla osób, które nie mają  czasu na szukanie noclegów! Wybieraliśmy przede wszystkim apartamenty wakacyjne i wille biorąc … Zobacz więcej »

Średniowieczny klimat Montemerano

Wonderful panoramic view of the medieval village of Montemerano, Grosseto, Tuscany, Italy

Montemerano to niewielka średniowieczna toskańska miejscowość, w której czas się zatrzymał. Wzniesiona przez wpływową rodzinę Aldobrandeschich, do dziś zachowała swój niepowtarzalny charakter. Przez odwiedzających ją turystów uważana jest za jedną z najpiękniejszych wiosek we Włoszech. Co warto zobaczyć w Montemerano? Montemerano to XII-wieczna miejscowość otoczona … Zobacz więcej »

Sorano i średniowieczna twierdza Orsini

Piękne średniowieczne miasto w Toskanii, Sorano- (Grosseto, Toskania, Włochy)

Położone w południowej części Toskanii Sorano jest częścią grupy starożytnych miasteczek, w której skład wchodzi również Sovana i Populonia. Przybyłych turystów zdumiewa fakt, iż większość spośród nich nie zmieniła się od czasów rzymskich. Co robić w Sorano? Chcąc zwiedzić wszystkie atrakcje Sorano, wizytę należy podzielić … Zobacz więcej »

Skierowane w stronę morza Arcidosso

Arcidosso: Medieval village on the slopes of Mount Amiata, Tuscany, Italy

Arcidosso to jedna z wielu starożytnych miejscowości usytuowanych na malowniczych zboczach toskańskich wzgórz. W przeciwieństwie do wielu Arcidosso jest doskonale zachowane. Położone zaledwie sto kilometrów od słynnej Florencji i trzydzieści pięć kilometrów od Grosseto, stanowi doskonały punkt każdej weekendowej wycieczki. Interesujące zabytki położone na terenie … Zobacz więcej »

Panzano in Chianti, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi

Italy, Tuscany, Panzano in Chianti village

Panzano in Chianti to jedna z wieku zachwycających miejscowości usytuowanych na zielonych wzgórzach Toskanii. Panzano zachwyca przybyłych gości okazałą, kamienną bramą wejściową, którą widać z odległości kilkunastu kilometrów. Kamienne konstrukcje charakterystyczne dla tej części Włoch, sprawiają wrażenie, iż czas się tu zatrzymał. Krocząc po wąskich … Zobacz więcej »

Monteriggioni – podróż do wspaniałego reliktu przeszłości

Monteriggioni old town in Italy - 2020

Każdy miłośnik średniowiecza choć raz w życiu powinien odwiedzić Monteriggioni. Ta niesamowita miejscowość z odległości kilku kilometrów przypomina plan zdjęciowy historycznego filmu. Otoczona wysokim murem obronnym jest jedną z najstarszych i najlepiej zachowanych we Włoszech. Według naukowców ziemie te były zamieszkane przez człowieka już w … Zobacz więcej »

Castellina in Chianti i otaczające je winnice

Castellina in Chianti village view in autumn. Tuscany, Italy. Europe.

Podobnie jak większość toskańskich miejscowości, również i Castellina in Chianti ma wiele do zaoferowania przybywającym do niego z całego świata turystom. Wznosząca się na zielonych wzgórzach miejscowość, w przeszłości była niemym świadkiem toczącej się na tym terenie walki o wpływy. Jego zabytkowe centrum rozrasta się … Zobacz więcej »