Średniowieczny klimat Montemerano

Montemerano

Montemerano to niewielka średniowieczna toskańska miejscowość, w której czas się zatrzymał. Wzniesiona przez wpływową rodzinę Aldobrandeschich, do dziś zachowała swój niepowtarzalny charakter. Przez odwiedzających ją turystów uważana jest za jedną z najpiękniejszych wiosek we Włoszech. Co warto zobaczyć w Montemerano? Montemerano to XII-wieczna miejscowość otoczona … Zobacz więcej »

Sorano i średniowieczna twierdza Orsini

Sorano

Położone w południowej części Toskanii Sorano jest częścią grupy starożytnych miasteczek, w której skład wchodzi również Sovana i Populonia. Przybyłych turystów zdumiewa fakt, iż większość spośród nich nie zmieniła się od czasów rzymskich. Co robić w Sorano? Chcąc zwiedzić wszystkie atrakcje Sorano, wizytę należy podzielić … Zobacz więcej »

Skierowane w stronę morza Arcidosso

Arcidosso

Arcidosso to jedna z wielu starożytnych miejscowości usytuowanych na malowniczych zboczach toskańskich wzgórz. W przeciwieństwie do wielu Arcidosso jest doskonale zachowane. Położone zaledwie sto kilometrów od słynnej Florencji i trzydzieści pięć kilometrów od Grosseto, stanowi doskonały punkt każdej weekendowej wycieczki. Interesujące zabytki położone na terenie … Zobacz więcej »

Panzano in Chianti, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi

Panzano in Chianti

Panzano in Chianti to jedna z wieku zachwycających miejscowości usytuowanych na zielonych wzgórzach Toskanii. Panzano zachwyca przybyłych gości okazałą, kamienną bramą wejściową, którą widać z odległości kilkunastu kilometrów. Kamienne konstrukcje charakterystyczne dla tej części Włoch, sprawiają wrażenie, iż czas się tu zatrzymał. Krocząc po wąskich … Zobacz więcej »

Monteriggioni – podróż do wspaniałego reliktu przeszłości

Monteriggioni

Każdy miłośnik średniowiecza choć raz w życiu powinien odwiedzić Monteriggioni. Ta niesamowita miejscowość z odległości kilku kilometrów przypomina plan zdjęciowy historycznego filmu. Otoczona wysokim murem obronnym jest jedną z najstarszych i najlepiej zachowanych we Włoszech. Według naukowców ziemie te były zamieszkane przez człowieka już w … Zobacz więcej »

Pitigliano, ukryty skrawek Toskanii

Pitigliano

Bajkowa wioska wyłaniająca się z dzikich górskich grzbietów otoczona bujnymi dolinami i rzekami – Pitigliano, położone majestatycznie na szczycie wzgórza. Bajeczne krajobrazy pełne niezliczonych jaskiń i skarbów średniowiecznej architektury zapraszają w nieznane ostępy toskańskiej rzeczywistości. Centro storico w Pitigliano Pitigliano to urocza średniowieczna wioska w … Zobacz więcej »